BAHÇELİEVLERE 7 YILDIZLI DEVLET HASTANESİ

Türkiye’nin En Modern Hastanelerinden Biri Bahçelievler’de Yükseliyor

309 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi

 

Bahçelievler halkının yıllardır özlemini çektiği Devlet Hastanesi Projesi hayata geçiriliyor.

 

Bahçelievler Belediyesi tarafından arsası satın alınarak yapımı için Sağlık Bakanlığı’na tahsis edilen 309 Yataklı Bahçelievler Devlet Hastanesi’nin temeli törenle atıldı. Projesi de Belediye tarafından hazırlanarak yine Sağlık Bakanlığına onaylatılan ve 7 yıldızlı otel görünümüne sahip olan hastanenin yapımını ise İl Özel İdaresi üstlendi. 

 

Temel Atma Törenine Çalışma Bakanı Ömer Dinçer, AK Parti İstanbul Milletvekili Halide İncekara, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüsamettin Koçak, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, İlçe Kaymakamı Şevket Cinbir, Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

Temel atma töreninde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Türkiye’nin kapsam ve içerik bakımından sağlık alanında dünyanın en iyi ülkelerinden birisi olduğunu belirterek  “hükümet olarak sağlık alanında sözde değil özde reformlar gerçekleştirdik” dedi. Bakan Dinçer önümüzdeki süreçte de bakanlık olarak Bahçelievler’e de Sosyal Güvenlik Merkezi kuracaklarının müjdesini verdi. Konuşması sırasında İnşaatı yapan firmanın sahibini yanına çağıran Bakan Dinçer, Müteahhit Rafet Özsoy’dan daha önce 2013 yılsonu itibariyle yapımı tamamlanması hedeflenen hastanenin bitiş tarihini de 2012 yıl sonu olarak bitireceğine dair söz aldı.

 

 

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da konuşmasında son yıllarda çok sayıda yeni devlet hastanesi yapıldığını belirterek “İstanbul’umuzdaki büyük hastane sayısı önceden bir elin parmaklarını geçmeyecek kadardı, şimdi bu sayı o kadar arttı ki artık sayamaz olduk” dedi.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu ise konuşmasında İstanbul’da Devlet Hastanesi bulunmayan ilçe sayısının böylelikle 4’e düştüğünü ve Bahçelievler Devlet Hastanesi’nin tamamlandığında ağırlık olarak kadın doğum ve çocuk hastalıkları branşlarında hizmet vereceğini söyledi.

 

 

 

İlçede yoğun şekilde yokluğu hissedilen ve artık ilçenin neredeyse milli politikası haline geldiğini söylediği Devlet Hastanesi’nin yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu “Mimari olarak bakıldığında, 7 yıldızlı otel görünümünde olan hastanemiz tamamlandığında sadece ilçemiz halkına hizmet vermekle kalmayıp, çevre ilçelere de sağlık alanında önemli bir kolaylık sağlayacak” dedi.

 

 

 

Hastanede 10 ameliyathane, genel ve beyin cerrahi birimleri, kardiyoloji, jinekoloji, nefroloji ve yeni doğan üniteleri, radyoloji ve endoskopi bölümleri, erişkin ve çocuk acil bölümlerinin yanı sıra tüp bebek merkezi de bulunacak. 2012 yılı sonu itibariyle bitirilmesi hedeflenen Bahçelievler 309 Yataklı Devlet Hastanesi, Kocasinan Merkez Mahallesinde toplam 66 Bin m2 inşaat alanına sahip olarak, 4 bodrum+zemin+9 normal kat ve çatı katından oluşacak.

 

 

 

 

 

 

Yayın Tarihi: 27 Mayıs 2011