TÜRK GÜREŞİNE SAYGILI VEFA

MİLLİ SPORCUMUZ FEVZİ ŞEKER BAHÇELİEVLER’DE ÖLÜMSÜZLEŞTİ…Türk Güreşinin unutulmaz efsane ismi Milli Sporcumuz (merhum) Fevzi Şeker’in ismi, Bahçelievler Belediyesi tarafından Yenibosna’da yaptırılan spor kompleksine verildi.

Belediye Başkanı Osman Develioğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Ata Sporumuzu dünyaya tanıtmış ve ülkemize sayısız madalyalarla dönmüş, yaşamını Türk Güreşinin gelişimine adamış merhum Milli Sporcumuz Fevzi Şeker’i Bahçelievler’imizde, spora ve sporcuya hizmet verecek spor kompleksimizde ismiyle geleceğe taşımak ve gençlerimize örnek olmuş kişiliğiyle yaşatmak istedik” dedi.

Öte yandan Bahçelievler Belediyesi, Hasan Doğan (merhum TFF Bşk.), Hakan Şükür, Rıdvan Dilmen, Ziya Doğan, Şenol Güneş, Harun Erdenay ve İbrahim Kutluay’ın isimlerini de belediye tarafından ilçede yaptırılan diğer spor komplekslerine vermişti.

Başarı dolu örnek bir yaşam

1962 Sivas doğumlu Fevzi Şeker, güreşe 1974’te İstanbul Fatih Kulübü’nde başladı. İstanbul Tekel Spor, Tofaş SAS, Simtel Spor ve İskenderun Demirçelik’te mayo giyen Şeker’in, Balkan şampiyonalarındaki birçok derecesinin yanı sıra dünya 2’nciliği ve 3’üncülükleri bulunuyor. Şeker serbest stilde 68 kiloda, 1983’te Macaristan ve 1985’te Almanya’da 2 gümüş, 1990 yılında da Polonya’da altın madalya kazanmıştı. Fevzi Şeker'in kendine has en iyi uyguladığı güreş teknikleri arasında tek ve çift dalma, koltuk altı geçme, boyunduruk çekme ve çırpma gösteriliyordu. En son Serbest Güreş Milli Takımı direktörü olarak görev yapan eski Milli Güreşçi Fevzi Şeker geçirdiği kalp krizi sonucu 49 yaşında öldü.

Fevzi Şeker Spor Kompleksi:

Yenibosna Merkez Mahallesi Mithatpaşa Caddesi Sınırlı Sokak üzerinde hizmete sunulan komplekste yarı olimpik yüzme havuzu, fitnes salonu, Türk hamamı ve sauna bulunuyor.

3651 m2 toplam alanı olan tesis 1 katı normal, 3 katı bodrum olmak üzere 4 kattan oluşuyor. Ayrıca tesisin üst katında Sağlık Bakanlığına bağlı Hekim Sinan Aile Sağlığı Merkezi faaliyet gösteririyor. 


Yayın Tarihi: 19 Nisan 2012