BAHÇELİEVLERE DEV KÜLTÜR MERKEZİ

 

 

Bahçelievler Belediye Başkanlığı, Bahçelievler Kültür Merkezi, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi, Yenibosna Çobançeşme Kültür Merkezi’nden sonra 5. Kültür Merkezi’ni Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Yenibosna merkezde inşa ediyor.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çok amaçlı ve modern dokuda projelendirilen Bahçelievler Kültür Merkezi Yenibosna 29 Ekim Caddesi üzerinde inşa ediliyor. 2011 yılsonu itibariyle bitirilmesi hedeflenen Kültür Merkezi’nde, 10 metre çapında döner sahnesi de olan tiyatro ve konser salonu, çok amaçlı sahne, cep sinemaları, okul öncesi eğitim sınıfı, çocuk ve yetişkin kütüphaneleri, etüd salonları, fuaye, sergi salonları, kulis ve sanatçı odalarının yanı sıra restaurant ve kafeterya terası bulunacağı öğrenildi.

 

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu “Bahçelievler’imizde mevcut Kültür Merkezlerimize ilginin yoğun olduğunu, Yenibosna’da Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle süren dev kültür merkeziyle de Bahçelievler’in kültür alt yapısının çok güçleneceğini” söyledi. Başkan Develioğlu “İnşaatı hızla süren dev Kültür Merkezi’nin İstanbul’un görkemli kültür ve sanat merkezlerinden birisi olacağını da” belirtti. 

 

Yayın Tarihi: 13 Temmuz 2011